W ostatnim czasie wprowadziliśmy we FreshMailu możliwość weryfikacji DKIM. Jest to zabezpieczenie, które ochroni Cię przed próbami podszycie się pod Twoją firmę oraz pozytywnie wpłynie na dostarczalność Twoich wiadomości. 

Przed czym chroni DKIM?

Wielu dostawców skrzynek, jak np. Gmail, wymaga uwierzytelnienia, że jesteś nadawcą wiadomości. Bez tego Twoje wysyłki mają większe ryzyko trafienia do spamu, ponieważ narażone są na tzw. phishing, czyli próby podszycia się pod Twoją firmę. Dzięki  przeprowadzeniu weryfikacji DKIM potwierdzisz, że jesteś faktycznym właścicielem domeny nadawcy, przez co filtry antyspamowe przepuszczą Twoje wysyłki do inboxa. Z kolei wiadomości od kogoś, kto będzie próbował się pod Ciebie podszyć, zostaną zablokowane.  Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie działają zabezpieczenia dostępne we FreshMailu, przeczytaj nasz artykuł

Jak przeprowadzić weryfikację?

Zaloguj się do aplikacji, a następnie w prawym górnym rogu kliknij w swoje konto i wybierz z rozwijanej listy Ustawienia. Następnie w menu po lewej stronie zobaczysz opcję Weryfikacja DKIM. 

Tam wystarczy już kliknąć Włącz obsługę DKIM dla nowej domeny i wpisać swoją domenę. Po dodaniu nasz system automatycznie sprawdzi ustawienia i jeśli nie będą one poprawne, poinformuje Cię o tym. Jeśli DKIM zostanie poprawnie zweryfikowany, domena będzie wyświetlała się na liście w tej zakładce.